YTÜ İkitelli Teknopark Ofis: 1B-26A Başakşehir, İstanbul
Pzt - Cum 08:00-18:00
212 886 5741|549 741 6532

TAŞYÜNÜ ISI YALITIMLI PREKAST CEPHE PANELLERİ

MİR HYBRID WALL SOLUTIONS - PRECAST RADIANT HEATING COOLING > PREKAST CEPHE KAPLAMALARI > TAŞYÜNÜ ISI YALITIMLI PREKAST CEPHE PANELLERİ

Glass Fiber Reinforcement Concrete (Camelyaf Takviyeli Beton) fiber takviyeli 10-15 mm kalınlığında istenilen form, renk ve dokuda üretilen bir cam elyaf takviyeli bir dış kabuk ve bu kabuk içerisine yüksek yoğunluklu alüminyum folyolu taşyünü konulması ile elde edilen hafif kompozit yapıda cephe giydirme sistemidir. Ana gövdede mineral yünlerin kullanılması ısıl performansı artırırken panel ağırlığını azaltmaktadır. Panel ağırlığının azalması hem montajda hem nakliyede büyük kolaylık sağlar. Is ı yalıtımının dış katman iç yüzeyinde olması durumunda, ısı yalıtım malzemesi su buharını geçiriyorsa yalıtım tabakası içinde veya arkasında yoğuşma problemi ortaya çıkabilir. Bu durum hem yalıtım tabakasına hem de dış kabuğa zarar verebilir. Bu nedenle, bu tip panellerde mineral yün buhar kesici alüminyum folyo ile sarılarak uygulanır. Daha sonra sıva filesi uygulaması ve dış katman ile aynı malzemeden oluşturulan iç sıvanın yapılmasıyla panel montaja hazır hale getirilir.  Diğer cephe panellerinden farklı olarak panel konstrüksiyonunun açıkta kalması iç yüzeyde, diğer uygulamalarda da çoğunlukla yapılan, ikinci duvarı zorunlu kılmaktadır.

Yalıtım katmanında taşyünü kullanılan cephe panelleri alternatif cephe panellerinin yaklaşık yarısı kadar bir ağırlığa sahipken aynı ısıl performansa daha az kalınlıkla ulaşabilmektedir.

Detaylı bilgi almak için bizimli iletişime geçin!